کاشت مو FUT

کاشت مو FUT

کاشت مو FUT یک روش قدیمی کاشت مو است ، در این روش نواری از پوست که حاوی فولیکول های قوی مو است با جراحی از ناحیه اهدا کننده در پشت سر برداشته می شود. به منظور استخراج فولیکول های مو از این نوار و کاشت آن در ناحیه مورد نظر.

کاشت مو FUT یعنی چه؟

FUT به پیوند واحد فولیکولار اشاره دارد ، که به معنای روشی است که برای استخراج فولیکول های مو از نوار پوست گرفته شده و کاشت مجدد آنها در ناحیه مورد نیاز برای پیوند استفاده می شود.

چگونه انجام می شود؟

 1. اول از همه ، این روش با تراشیدن یک ناحیه مستطیل شکل در پشت سر به همان عرض سر و 1 سانتی متر یا 2 سانتی متر به ارتفاع انجام می شود و سپس منطقه به خوبی عقیم می شود.
 2. در ناحیه تراشیده شده بی حسی موضعی انجام می شود ، پس از آن نوار با جراحی برداشته می شود و فولیکول های مو از این ناحیه استخراج می شود ، همزمان دو طرف پوست که نوار گرفته شده است به خوبی با هم قو می شوند.
 3. پس از استخراج کلیه فولیکول های مو از آن ناحیه ، بیهوشی موضعی دوم به ناحیه گیرنده اعمال می شود و کانال های کوچک جدیدی برای کاشت فولیکول های موی استخراج شده باز می شود ، با پایان دادن به این مرحله کاشت مو با استفاده از تکنیک FUT انجام می شود.

کاشت مو FUT عوارض جانبی

 • لازم به ذکر است که این روش یکی از قدیمی ترین و اولین روش هایی است که در کاشت مو استفاده می شود و از مدت زمان ساکت و پس از اختراع روش جدیدی به نام روش FUE متوقف شده است. یکی از اصلی ترین عوارض جانبی فناوری FUT:
 • ظاهر اسکارهای دائمی که پس از ترمیم زخم های محل بخیه زده شده توسط برداشتن نوار باقی مانده است ، ناحیه ای به ارتفاع یک انگشت و در عرض سر در پشت آن وجود دارد که اگر بیمار پس از بهبودی کاملاً واضح باشد ، کاملاً مشخص خواهد بود. کوتاهی مو
  روش کاشت مو با استفاده از این روش مدت زمان زیادی طول می کشد. این دلیل یکی از اصلی ترین معایب روش FUT است.
 • نتایج نامطلوب: روش کاشت مو با استفاده از FUT برای تیم پزشکی و همچنین بیمار ناخوشایند است زیرا کاشت مو با استفاده از این روش به مدت طولانی نیاز دارد و آنچه اعتبار فولیکول های موی استخراج شده را در معرض خطر قرار می دهد ، که تأثیر منفی بر نتایج مطلوب از روش کاشت مو با استفاده از این روش.
  آسیب دائمی ناشی از استفاده از این روش کاشت مو ؛ ناحیه اهدا کننده به شدت آسیب دیده و بیمار برخلاف کاشت مو با استفاده از FUE نمی تواند جلسات فشرده دوم یا سوم را انجام دهد.
  احساس روانی منفی بیمار که به دلیل اسکار ناشی از برداشتن نوار در پشت سر ، دچار FUT شده است.

همچنین می توانید نگاهی به کانال یوتیوب ما بیندازید. اگر سوالی دارید لطفا با ما تماس بگیرید

Rating: 3.5 out of 5.