کاشت مو برای بیماران دیابتی

کاشت مو برای بیماران دیابتی

کاشت مو برای بیماران دیابتی با وجود گسترش کاشت مو در جهان و تکنیک های پیشرفته ای که در این زمینه استفاده می شود ، هنوز هم برخی از افراد دیابتی از این روش ترس دارند ، بنابراین امروز ما این مقاله را در مورد افراد دیابتی و احتمال آنها برای پیوند مو ارائه می دهیم ، امیدواریم که این مقاله برای پاسخ به همه سوالات دیابتی کافی باشد.

مهمترین سوال افراد دیابتی این است که آیا می توانند پیوند مو انجام دهند یا خیر؟
برای پاسخ به این س ،ال ، با اشتیاق ما برای ایجاد هرچه بیشتر مردم در سراسر جهان با انجام روش های کاشت مو ، فرم طبیعی مو را بدست آوردیم ، تصمیم گرفتیم به همه اطمینان دهیم:
بله ، امروزه انجام کاشت مو به افراد دیابتی امکان پذیر است ، اما آنها باید اقدامات مهمی را قبل از پیوند مو انجام دهند ، این اقدامات متفاوت از مواردی است که در مورد یک فرد سالم سالم انجام می شود ، قبل از شروع صحبت در مورد این اقدامات ، ابتدا باید انواع دیابت را توضیح دهد ، با توجه به اینکه افرادی که در سابقه خانوادگی خود مبتلا به دیابت هستند اما شخصاً از دیابت رنج نمی برند می توانند بدون هیچ گونه ترس و نگرانی عمل کاشت مو را انجام دهند.

بیمارانی که انسولین مصرف نمی کنند

آنها به دو دسته تقسیم می شوند:

افرادی که سطح قند خون آنها در حد طبیعی است
یا کسانی که با رعایت رژیم خاصی قند خون خود را کنترل می کنند ، این بیماران می توانند پیوند مو نیز انجام دهند.
بیمارانی که از داروهای خوراکی یا قرص برای حفظ سطح قند خون خود در حد معقول استفاده می کنند نیز می توانند پیوند مو انجام دهند.

بیمارانی که انسولین مصرف می کنند
به دو نوع تقسیم می شوند:
بیمارانی که از انسولین با داروهای خوراکی استفاده می کنند تا سطح قند را در حد طبیعی حفظ کنند ، در حالی که افرادی که بعد از مصرف انسولین و داروها سطح قند خون آنها در حد طبیعی نیست ، به هیچ وجه نمی توانند پیوند مو انجام دهند و باید از میزان سنگینی آن آگاهی داشته باشند. وضعیت است

اکنون انواع دیابت و تفاوت آنها را توضیح دادیم ، و توضیح خواهیم داد که دیابت قبل از کاشت مو چه عواملی را انجام می دهد که متفاوت از اقدامات بیماران سالم است.

فرد دیابتی باید تحت آزمایش هورمون خاصی قرار گیرد که توسط پزشک متخصص پیوند مو تعیین شده باشد. این آزمایشات بسیار مهم است و باید در طی مراحل کاشت مو مورد توجه قرار گیرد ، قند خون باید قبل ، حین و بعد از عمل در حد طبیعی باشد ، چه با استفاده از روش FUT یا روش FUE ، قند خون باید در روز قبل از پیوند تا 20 متعادل باشد. روز پس از پیوند

مراحل کاشت مو برای بیماران دیابتی

روش کاشت مو برای افراد مبتلا به دیابت به دلیل ترس از عمل و بی حسی موضعی طاقت فرسا است ، انجام اقدامات لازم مهم است ، یک روش کاشت مو برای بیماران دیابتی به همان مدت پیوند برای یک فرد عادی طول می کشد ، لازم به ذکر است روش کاشت مو برای بیماران دیابتی باعث افزایش ترشح هورمون هایی می شود که باعث افزایش قند خون می شود و در عین حال باعث کاهش ترشح انسولین می شود که در نتیجه میزان نیاز بدن به انسولین را افزایش می دهد ، بنابراین ترجیح داده می شود سطح قند را کنترل کنید روش به طور مداوم ، برای مداخله لازم در صورت کاهش ناگهانی یا افزایش سطح طبیعی ، همچنین برای بیمار ترجیح داده می شود که داروی خود را به همراه داشته باشد تا در صورت لزوم از آن استفاده کند.

اثرات جانبی

  • این عوارض جانبی در روش کاشت مو FUT (نوار) ​​رخ می دهد ، بیشتر از روش کاشت مو FUE (استخراج) این به این دلیل است که زمان لازم برای انجام عمل کمتر است ، تیم پزشکی باید از تجربه بالایی برخوردار باشد تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری کند که ممکن است تا حد ممکن رخ دهد ، در صورت وقوع ، تیم باید قادر به درمان آن باشد و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهد.
  • شایعترین علائم دیابت ، افت قند خون ، تورم در پیشانی و اطراف چشم است. در این حالت جای نگرانی نیست زیرا تورم در عرض شش روز پس از عمل به تدریج از بین می رود. در برخی موارد ، ممکن است ریزش موی کاشته شده موقت رخ دهد ، در برخی موارد بسیار نادر دیگر ممکن است اثرات منفی در منطقه کاشته شده ایجاد شود و باعث کاهش تراکم موهای کاشته شده در مقیاس بزرگ شود.

مضرات

مضرات ، همانطور که در بالا ذکر شد ، کاهش یا افزایش قند خون در بدن به دلیل ترس و اضطراب بیمار از این روش است ، و گاهی ممکن است خونریزی اتفاق بیفتد ، اما اگر بیمار مراحلی را که ذکر کردیم دنبال کند ، جای نگرانی نیست. اوایل ما نتیجه عالی را به او تضمین می کنیم.

مزایا

افرادی که دچار ریزش مو یا طاسی هستند ظاهر مناسبی دارند و تضمین 99٪ مادام العمر از دست دادن موهای کاشته شده را ندارند.
نحوه مراقبت و نگهداری از موهای کاشته شده پس از کاشت مو برای بیماران دیابتی

1- اولین
در مورد بیماران دیابتی ، مراحل انجام شده در مراحل مراقبت از موی کاشته شده بسیار شبیه به مراحل انجام شده توسط بیمار عادی است ، اما با برخی دستورالعمل های اضافی برای افراد دیابتی ، نتایج خوبی گرفته و تا آنجا که ممکن است از عود بیماری دور باشید ، مهمترین آنها نگه داشتن قند خون در حد معمول تا حد امکان ، دوری از مواردی که باعث افزایش قند خون می شوند ، مانند اضطراب ، استرس و استراحت برای یک دوره زمانی از 7 روز تا 25 ترجیح داده می شود روزها.

2- دومین
فردی که کاشت مو انجام داده است باید از پزشک و دستورالعمل های تیم پزشکی با دقت پیروی کند تا از انجام عمل موفقیت آمیز باشد ، دیابتی باید توجه داشته باشد که تنها وی مسئول هرگونه عوارض جانبی بعد از پیوند یا حین آن است. بیمار باید به طور دوره ای با بیمارستان ارتباط برقرار کند و تصاویری را ارسال کند که حداقل شش ماه مراحل رشد مو را توضیح دهد و هر ماه یک بار تا نتایج نهایی با تیم پزشکی ارتباط برقرار کند

3- سوم
ما مهمترین دستورالعملهایی را که باید بعد از کاشت مو برای بیماران دیابتی دنبال کنید به شما یادآوری خواهیم کرد. پس از عمل مستقیم پوست سر خود را نشویید ، باید دو روز پس از پیوند صبر کنید ، جایی که اولین شستشو در بیمارستان توسط تیم پزشکی انجام می شود تا روش شستشو را که در دوره بعد از عمل دنبال می شود توضیح دهید ، از سشوارهایی که می توانند فولیکول های تازه کاشته شده را بسوزانند یا آسیب ببینند استفاده نکنید

4- چهارم
موهای خود را بلافاصله پس از کاشت رنگ نکنید ، بیمار مجبور است 6 ماه منتظر ناحیه کاشته شده و یک ماه برای بهبود بقیه نواحی منتظر بماند ، زیرا مواد شیمیایی دارد که به فولیکول مو پیوند زده آسیب می زند.
موهای خود را کمی بدون سشوار شانه کنید.
حداقل به مدت 6 ماه از اصلاح و استفاده از ژل یا تیغ بر روی موهای کاشته شده خودداری کنید.
ترجیح داده می شود به جای تیغ با استفاده از قیچی برشی ایجاد شود که ممکن است به ناحیه اهدا کننده آسیب برساند.
پس از انجام عمل کاشت مو ، یک هفته سیگار را تا حد ممکن کاهش دهید و بهتر است آن را کاملاً ترک کنید.
اگر می خواهید در زیر نور آفتاب بیرون بروید برای محافظت از فولیکول های تازه کاشته شده چیزی بپوشید ، به مدت یک ماه از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
در هفت روز اول پس از پیوند به مدت طولانی خم نشوید.
فقط به پشت بخوابید و کمی خم شوید و به سمت عقب بروید.

بعد از کاشت مو برای بیماران دیابتی

پس از انجام صحیح دستورالعمل توسط بیمار ، موهای کاشته شده از 12 روز پس از کاشت شروع به رشد می کنند و تا ماه دوم رشد و ریزش ادامه می یابند ، پس از آن بدون ریزش شروع به رشد مجدد می کنند ، جایی که 30٪ از مو ظاهر می شود در ماه سوم و 60٪ از آن در ماه ششم ، بیمار نتیجه نهایی را طی 10 ماه دریافت خواهد کرد.
می توانید مقالات بیشتری درباره کاشت مو در ترکیه بخوانید یا به صفحه اصلی ما بازگردید ، یا به کانال یوتیوب ما مراجعه کنید.

Rating: 4.5 out of 5.