سیگار کشیدن بعد از کاشت مو

سیگار کشیدن بعد از کاشت مو و عوارض جانبی آن یکی از مهمترین سؤالی که بیماران قبل از انجام عمل کاشت مو در ترکیه می پرسند ، مطرح می شود.

چرا پزشک توصیه می کند سیگار را متوقف کند؟

اولین سؤالی که یک بیمار هنگام قطع عمل می پرسد یا در پایان عمل این است که آیا او می تواند سیگار بکشد یا خیر؟ اکثر مردم فکر می کنند که استعمال سیگار فقط بر قلب و ریه ها اثر می گذارد ، که اشتباه است. استعمال دخانیات از پا تا انگشت پا روی کل بدن تأثیر می گذارد ، به این معنی که خطرات زیادی برای بدن به ویژه برای کسانی که تحت عمل جراحی یا جراحی قرار گرفته اند ، به همین دلیل است که باید مراقب آن باشیم.

بنابراین ما به افرادی که در مورد این مرحله برای جلوگیری از کشیدن سیگار فکر می کنند توصیه می کنیم ، همانطور که همه شما می دانید هر عمل جراحی نیاز به زمان ریکاوری دارد و سیگار کشیدن باعث آسیب و وخیم شدن در سلامتی بیمار می شود ، پس از عمل کاشت مو بیمار باید رژیم سالم را دنبال کند تا بتواند تمام ویتامین های مورد نیاز مو را تأمین کنید ، همچنین برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه ، زمان بهبودی خود را نیز به خود اختصاص می دهد.

چرا بعد از کاشت مو نمی توانیم سیگار بکشیم؟

  • اکثر تحقیقات انجام شده توسط پزشکان و متخصصان می گویند که استعمال سیگار صدمات زیادی به مو وارد می کند ، جایی که آمار نشان می دهد 80٪ افرادی که روزانه 30 سیگار می کشند ، مرتباً خود را در معرض ریزش مو قرار می دهند ، با ذکر این موارد دیگر خطرات آن ذکر نشده است.
  • همچنین ، یک مطالعه تایوان وجود دارد که در سال 2007 اتفاق افتاده است می گوید در مورد سیگاری معتاد که روزانه سیگار (10-20) سیگار می کشد ، تأثیر زیادی در ریزش مو دارد. در سال 2011 ، جراح پلاستیک بهمن گایورون تحقیقاتی را انجام داده است ، نتیجه آن این بود که مردان و زنان سیگاری احتمال بیشتری از ریزش مو نسبت به بقیه افراد غیر سیگاری دارند.
  • سیگار کشیدن روی جریان خون تأثیر می گذارد و از رسیدن خون به پوست سر جلوگیری می کند ، که منجر به از بین رفتن فولیکول مو پیوند می شود.

چگونه می تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد؟

  • به عنوان یک نتیجه می توان گفت ، سیگار کشیدن روی مو و پوست سر تأثیر منفی می گذارد ، و این بدان معناست که برای افرادی که هیچ مشکل سلامتی دیگری ندارند ، لازم به ذکر نیست که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند. در اینجا باید توجه داشته باشیم که بعد از کاشت مو
  • پیوندهای مو مرطوب ، ناپایدار بوده و جریان خون کافی برای خنثی کردن آن را به دست نمی آورند ، پس از پیوند مو ، بیمار به دور ماندن از هوای آلوده و استعمال سیگار به یک دوره بهبودی احتیاج دارد.
  • برای تضمین رشد سالم مو و ثبات پیوندها ، همچنین از محافظت از فولیکول مو پیوند شده در برابر آسیب دیدگی محافظت می کند.
  • سرانجام ، ما آرزو می کنیم هر سیگاری بتواند توانایی و قدرت ترک سیگار را برای تضمین یک زندگی سالم داشته باشد.
  • به یاد داشته باشید که عمل کاشت مو یک سرمایه گذاری در هزینه و وقت بسیار خوبی است ، شما پیوند موی محدودی برای پیوند دارید و شاید بعد از آن دیگر شانس دوم برای انجام عمل کاشت مو دیگر حاصل نشود ، بنابراین سعی کنید در مورد آنچه می توانید مطمئن باشید. برای افزایش احتمال موفقیت در پیوند ، از برنامه ریزی برای ترک سیگار در دو هفته قبل از عمل ، در صورت امکان ، همچنین سعی کنید حداقل در دوره ای که پزشک آن را تعیین می کند ، به سمت کشیدن سیگار برگردید.
  • برای تضمین موفقیت در پیوند دراز مدت ، باید در مورد امکان ترک سیگار برای همیشه جدی فکر کنید.

اگر سوالی دارید لطفا با ما تماس بگیرید یا از یوتیوب ما دیدن کنید

Rating: 5 out of 5.