روش های کاهش معده

روش های کاهش معده

روش های کاهش معده دلایل زیادی برای افزایش وزن و چاقی وجود دارد ، و گاهی اوقات به دلایل ژنتیکی و تغییر هورمونی در بدن ناشی از مشکلات ترشحات غدد از جمله مشکلات مربوط به ژنتیک است و عامل روانی نیز وارد می شود و تأثیر می گذارد. طمع فرد و اشتهای او برای غذا را افزایش می دهد و در نتیجه وزن افزایش می یابد از حد قابل قبول فراتر می رود

  • با توجه به پیشرفت دارو ، جراحی و تکنیک های آن مداخله کرده است تا امروزه یکی از مهمترین راه حل ها برای کاهش وزن و خلاص شدن از چاقی باشد و جراحی پلاستیک در ترکیه بیشترین سهم افراد متقاضی آن و از سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. با توجه به قیمت متوسط ​​آن در مقایسه با اروپا و توسعه تکنیک های پزشکی مورد استفاده همراه با مهارت پزشکان و بورس تحصیلی آنها در دانشگاه های بین المللی ، و سطح بالای خدمات ارائه شده با بالاترین استانداردهای کیفیت و مراقبت های بهداشتی!
  • در این مقاله ، مرکز پزشکی زیبایی ترک با راه حل های جراحی در معده برای کاهش وزن (روش های کاهش معده) ، مزایا و معایب هر یک از روش ها ، نتایج ، هزینه برآورد شده

روش های کاهش معده

روش های کاهش معده تحت داروی چاقی قرار می گیرد ، که می تواند طی دو سال پس از عمل نتیجه بسیار خوبی داشته باشد ، در نتیجه فرد علاوه بر بهبود سلامتی از جمله بهبود دیابت نوع 2 ، از 25٪ به 35٪ وزن خود را از دست می دهد. همچنین یکی از مزایای این عمل این است که میزان مرگ زودرس را به میزان زیادی کاهش می دهد. 30٪ و همچنین بهبودی از برخی مشکلات سلامتی مانند آرتروز ، آسم ، ناباروری ، فشار خون بالا و کلسترول ، جراحی چاقی ، و هدف از انجام همه اقدامات این است که فرد با خوردن قسمت کمی از وعده غذایی معمول که می خورد ، احساس سیری کند. و جراحی های کاهش وزن به موارد زیر تقسیم می شوند:

1- جراحی محدود کننده (روش های کاهش معده)

که با هدف کاهش اندازه معده با اتصال یا جمع شدن ، در نتیجه کاهش مقدار غذا ، روش ها عبارتند از:

کاهش معده با باند زدن معده (باند معده قابل تنظیم)

یکی از انواع جراحی های محدود کننده که به منظور کاهش سریع سیری و احساس رضایت و سیری به کاهش میزان مواد غذایی جذب شده در معده کمک می کند.
بیهوشی برای کل بدن انجام می شود و برای جراحی نیازی به آن نیست ، بنابراین می توان 5 سوراخ ایجاد کرد ، هر سوراخ در شکم از 1 سانتی متر بیشتر نیست ، سپس از آندوسکوپ استفاده کنید (یک لوله نازک که در انتهای آن دوربین دارد)
قسمت فوقانی معده از طریق آندوسکوپ استفاده شده متصل می شود ، بنابراین معده به دو قسمت تقسیم می شود که در وسط آن مجاری برای ورود غذا به آرامی و کم است تا احساس سیری زودرس و البته عرض را ایجاد کند. یا باریک بودن این قسمت کنترل می شود.
یکی از مزایای بانداژ معده این است که نیازی به جراحی ندارد و بنابراین در مقایسه با سایر عمل ها با سرعت بیشتری انجام می شود ، زیرا عوارض آن اندک است و در صورت لزوم می توان حلقه را برداشت.
یکی از معایب این روش این است که اگر سریع غذا بخورید یا حلقه یا محل عبور آن باریک و باریک باشد ، به استفراغ منجر می شود و ممکن است حلقه سیلیکون بلغزد و از بین برود و بنابراین عمل دیگری لازم است.
نتایج این عمل پس از چند هفته ظاهر می شود ، زمانی که فرد به دلیل غذای کمی که خورده شده مجبور به چربی سوزی می شود و در نتیجه وزن کم می کند و نتایج گاهی به مدت دو یا سه سال طول می کشد.
در مورد هزینه های بستن معده به روش لاپاراسکوپی ، ما متوسط ​​هزینه را در ایالات متحده حدود 12 تا 16 هزار دلار ذکر می کنیم و به طور کلی در اروپا متوسط ​​هزینه از 15 تا 18 هزار دلار تخمین زده می شود
و همانطور که در بالا ذکر کردیم ، ترکیه در سالهای اخیر اولین مقصد را برای این عملها بدلیل تعدیل قیمتها ، مهارت پزشکان ، کیفیت بهداشت و استانداردهای خدمات ارائه شده در بیمارستانها و متوسط ​​هزینه بانداژ معده در نظر گرفته است. استانبول از 7 تا 10 هزار دلار تخمین زده می شود.
برای آگاهی از هزینه باند معده در مرکز پزشکی زیبایی ترک ، لطفاً از طریق لینک با کارمندان ما تماس بگیرید

سیستم بالون اوبالون

یکی از گزینه های باند معده یک روش ساده و موقتی غیر جراحی است که حدود 7 تا 9 ماه طول می کشد تا پس از کسب نتایج مطلوب با استفاده از آندوسکوپ از معده خارج شود.
هدف اصلی آن پر کردن معده با قرار دادن یک بادکنک خالی از طریق دهان و سپس پر کردن آن با یک محلول مایع برای اشغال منطقه زیادی از معده و در نتیجه کاهش مقدار غذای مصرفی و احساس سیری زود هنگام است به طوری که چربی اضافی به جای غذا و سپس کاهش وزن می سوزاند.
لازم به ذکر است که این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و ساده است و فقط نیم ساعت طول می کشد و افرادی که از چاقی ساده رنج می برند نیز ممکن است به آن متوسل شوند (نه تنها چاقی شدید).
در مورد مزایای کاهش معده با بالون لاغری ، همانطور که اشاره کردیم ، غیر جراحی و ساده است ، نیازی به برش ، بخیه یا بیهوشی کامل بدن نیست و ایمن است و عوارض آن ثبت شده است ساده است و هنگامی که بیمار به دستورالعمل های پزشک عمل می کند نتایج آن عالی است. هزینه های آن در مقایسه با سایر روش ها کم است.
در مورد نقایص بالون ، بنا به دلایلی این سوراخ شدن بادکنک است و خروج محتوای آن از طریق ادرار به رنگ آبی است و نیاز به مراجعه سریع به پزشک برای رفع آن است ، همچنین یکی از نقص های بالون زخم معده است که در اثر اصطکاک با دیواره داخلی و افزایش ترشحات اسیدی آن منجر به زخم می شود. یا کوچک شدن آن ممکن است منجر به ورود و انسداد روده باریک شود ، بنابراین هنگامی که احساس درد می کنید ، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید و سرانجام ، یکی از نقایص آن وجود عفونت در هنگام قرار دادن بالون است و برای جلوگیری از این ، باید هنگام انتخاب مکان توجه شود
نتایج پس از چندین هفته نشان داده می شود ، پس از بیرون آوردن بالن از معده ، بیمار به رژیم غذایی که قبلاً در بالن لاغری خود استفاده می کرد پایبند است.
در مورد هزینه ها ، آنها کمی زیاد هستند زیرا ساده و غیرتهاجمی هستند و به نوع بادکنک استفاده شده بستگی دارند.
در انگلستان کل هزینه این عملیات از 5،500 دلار است ، در حالی که در آلمان و سوئیس از 7،500 تا 8500 $ و در ترکیه به طور متوسط ​​از 2،000 تا 2500 $ است.
برای اطلاع از هزینه فرآیند سیستم بالون Obalon یا سایر روش های کاهش معده در مرکز پزشکی زیبایی ترک ، لطفاً از طریق لینک با کارمندان ما تماس بگیرید یا از کانال YouTube ما دیدن کنید.

کاهش معده با تاشو یا منگنه (تقلب معده)

یکی از اعمال محدود کننده ، روشی جراحی است که با قرار دادن سنجاق های طبی در قسمت هایی از معده به منظور کاهش اندازه آن و کاهش مقدار غذا و همچنین کمک به کاهش ترشح هورمون مسئول احساس گرسنگی انجام می شود.
این عمل به کاهش بیش از 50٪ از وزن فرد در کمتر از یک سال کمک می کند و به چندین نام از جمله شکم معده ، مشت زدن به معده فراخوانی می شود.
بیمار کاملا بیهوش شده و حدود 8 سوراخ ایجاد شده است ، هر سوراخ از چند میلی متر بیشتر نیست ، از این طریق دو سوم اندازه معده تا شده و بخیه می خورد تا اندازه کلی آن کوتاه شود.
از مزایای گاسترکتومی این است که در مقایسه با گاسترکتومی ریسک کمتری دارد و نوید می دهد که نتیجه آن حدود یک سال است و نیمی از وزن قبل از عمل را از دست می دهد.
در مورد معایب فرآیند کاهش معده با جمع شدن ، این یک جایگزین برای برش است و جدید است و بنابراین نتایج طولانی مدت آن هنوز مشخص نیست ، همچنین یکی از مضرات عدم تغییر در ترشح هورمون سیری بعد از عمل (همانطور که در برش معده اتفاق می افتد) ، جذب غذا کاهش نمی یابد. در آینده ، اگر نخ های مورد استفاده در از بین بردن لبه های معده شل شده و به حالت قبلی برگردند ، ممکن است عمل انجام نشود.
در مورد هزینه باندی معده ، این مرکز با توجه به تجربه و مهارت پزشک از یک مرکز به مرکز دیگر متفاوت است و قیمت های این عمل از 3000 دلار شروع می شود و ممکن است به 20000 دلار برسد.
قیمت در ترکیه متوسط ​​است و از 3500 تا 5000 دلار برای این عمل متغیر است.
برای دریافت بسته قیمت برای عمل تقلب معده یا هر روش کاهش معده از جمله کلیه هزینه های رزرو هتل ، پذیرش فرودگاه و حمل و نقل از مرکز زیبایی ترک ، با کارکنان ما تماس بگیرید.

کاهش وزن بوتاکس

اخیراً برای کاهش وزن استفاده می شود ، اما هنوز در مرحله آزمایش است ، نتایج آن هنوز در مراکز تحقیقاتی و علمی در حال بررسی است.
بوتاکس به طور کلی بر اساس فلج موقتی عضله است ، بنابراین به طور گسترده ای در جراحی های پلاستیک استفاده می شود.
هنگامی که تزریق بوتاکس انجام می شود ، عضله به طور موقت فلج می شود و به شکل سفت باقی می ماند ، بنابراین چین و چروک در صورت یا محل تزریق ظاهر نمی شود.
این ایده با قرار دادن یک اسپکولوم پزشکی از طریق دهان در معده اعمال می شود و در انتهای آندوسکوپ ، تزریق بوتاکس قرار می گیرد.
هنگامی که معده با بوتاکس تزریق می شود ، دیواره های آن به طور موقت فلج می شود و بنابراین از هضم غذا به طور طبیعی خودداری می کند ، که منجر به باقی ماندن غذا در معده برای مدت طولانی تر و احساس گرسنگی نمی شود و در نتیجه بدن وزن خود را از دست می دهد.
پزشک همچنین ممکن است عصب متصل کننده سیستم عصبی و معده را هدف قرار دهد. عملکرد این عصب این است که به معده دستور هضم را می دهد. با تزریق بوتاکس ، سیگنال های سیری و کافی غذا به مغز ارسال می شود.
این عمل حدود یک ساعت طول می کشد و نتایج آن بلافاصله ظاهر نمی شوند ، اما پس از 4 ماه ، و نتایج در طولانی مدت ادامه پیدا نمی کنند. نارسایی عضلانی همانطور که اشاره کردیم موقتی است و دائمی نیست. بنابراین ، تزریق باید پس از یک دوره 6 ماهه مجدداً تکرار شود.
یکی از مزایای بوتاکس ساده بودن آن در مقایسه با محلول های فوق است ، این فقط تزریق از طریق آندوسکوپ است و جراحی نیست ، اما یکی از معایب آن این است که تحت مطالعه و آزمایش است و به از دست دادن آن کمک نمی کند. وزن ، اما فقط اشتها را کاهش می دهد.
در مورد هزینه کاهش وزن بوتاکس معده یا هر روش کاهش معده از جمله آندوسکوپ و بسته های تزریق ، از 2000 تا 4000 دلار است.

2- دور زدن معده

همانطور که با کوچک شدن معده 80٪ از اندازه اصلی آن ، علاوه بر برش بخشی از روده ، باعث کاهش توانایی غذا خوردن ، کاهش جذب غذا و جذب کالری کمتر در روش جذب غذا می شود ، روش ها عبارتند از:

گاسترکتومی آستین

این عمل با برش قسمت مورب معده و کوتاه شدن ناحیه آن به صورت یک لوله باریک انجام می شود که فقط به شکل آستین پیراهن معروف شناخته می شود ، از این رو نام آن را به عنوان آستین گاسترکتومی یا کاهش معده ، یعنی این روش البته برای بیمار تحت بیهوشی کامل است و او ممکن است با کمک خواب آور و شل کننده عضلات از نیمه بیهوشی استفاده کند.
در مورد مزایای گاسترکتومی ، نتایج سریع و ایده آل برای افرادی که از چاقی شدید رنج می برند ، است و خطر آن کمتر از محلول بای پس معده است و جیب عمودی (آستین) قابل انعطاف نیست و تاثیری بر نحوه ایجاد آن ندارد. هضم و جذب
نقص یا خطرات گاسترکتومی متعدد است و لازم به ذکر است که در صورت انجام آستین گاسترکتومی پس گرفته نمی شود ، زیرا بیمار باید نتایج کامل و عوارض احتمالی را بپذیرد ، که خلاصه می کنیم خونریزی است ، یعنی خطرناک ترین احتمالی که اگر کنترل نشود مرگ را آشکار می کند. احتمال دیگر تا زمانی که جراحی درگیر باشد و احتمالات آن کاهش یابد ، البته اگر از آندوسکوپ استفاده شود ، فلج عضلات دستگاه گوارش و حرکت روده را متوقف می کند ، بنابراین بیمار باید یک روز کامل پس از عمل برای اطمینان از ایمنی عمل ، نشت با اسیدهای عفونی در صورت عدم کاشت محکم پین ها ، استفراغ برای شل شدن عضلات پس از بیهوشی ، GERD در نتیجه ترشحات بیش از اندازه جدید معده بسیار رایج است.
همچنین ، خطراتی وجود دارد که ممکن است در طولانی مدت مانند فیبروز باقی مانده معده ، ضعف و ضعف بیش از حد ، فیبروز مری ، کم خونی ظاهر شود.
در آخر ، ما هزینه برش معده را در برخی از کشورها ذکر می کنیم ، مانند انگلیس ، حدود 7500 دلار ، آلمان حدود 10 هزار دلار ، ترکیه با توجه به تعدد مراکز و مهارت پزشکان در آن ، از نظر هزینه های متوسط ​​، از بین کشورهای مختلف پیشرو است. بین 4000 تا 5000 دلار
برای آگاهی از هزینه آستین معده یا گاسترکتومی در مرکز پزشکی زیبایی ترک ، لطفاً با کادر پزشکی ما تماس بگیرید.

بای پس معده

نتیجه پیچیده جراحی تحت روشهای محدودکننده و تغییر یافته تحلیل می شود.
اندازه معده را 90٪ کاهش می دهد ، زیرا غذا معده و قسمت بالای روده را به صورت یک حرف لاتین (Y) دور می زند. این عمل بای پس معده نامیده می شود زیرا جراحی بر اساس دور زدن قسمت فوقانی معده از طریق جیبی به اندازه تخم مرغ برای بریدن بخشی از روده کوچک و اتصال به جیب معده انجام می شود و انتهای دیگر آن را دوباره به انتهای آن متصل می کنیم. مطابق شکل زیر ، روده به گونه ای است که غذا 90٪ معده و بخشی از روده کوچک را نیز دور می زند.
این عمل تحت بیهوشی کامل بدن انجام می شود ، پس از آن بیمار نیاز دارد تا با رژیم غذایی و تغذیه بدن از طریق محلول ها در بیمارستان بماند ، سپس با رژیم غذایی خاص به مدت 15 روز بهبود می یابد.
بسیاری از افراد گاسترکتومی آستین و مدولاسیون معده را اشتباه می گیرند ، زیرا در عمل تا حدی شبیه هستند و در همان طبقه بندی قرار می گیرند (محدود و غیر قابل جذب) ، اما تفاوت های مهمی بین آنها وجود دارد ، از جمله:
وزن بدن در فرآیند انتقال بیشتر از مقدار وزنی که بدن در گاسترکتومی آستین از دست می دهد ، از دست می دهد.
زمان فرآیند مدولاسیون حدود سه ساعت طول می کشد. روند گاسترکتومی آستین حدود دو ساعت طول می کشد. اختلاف زمانی بین دو عمل در نظر گرفته نمی شود ، اما دوره اضافی بیهوشی در این ساعت برای کسانی که از مشکلات قلبی رنج می برند خطرناک است.
تحقیقات و مطالعات ، کارایی جراحی بای پس معده را نسبت به گاسترکتومی (گاسترکتومی آستین) ثابت کرده است.
تکنیک بای پس در مقایسه با جراحی گاسترکتومی ، از مساحت بیشتری از معده و روده فراتر می رود.
در مورد معایب کاهش معده با تعدیل ، ممکن است معده در اثر عدم رعایت رژیم غذایی خاص و بیش از مقدار غذایی که توسط پزشک توصیه می شود ، منبسط شود ، بدن عناصر غذایی مفیدی را برای بدن بیشتر نمی کند. منطقه وسیعی از معده ، ریه و حملات قلبی علاوه بر سندرم حالت تهوع و تعریق و غش کردن با اسهال پس از خوردن غذا
سرانجام ، شایان ذکر است که هزینه اصلاح تجهیزات به طور متوسط ​​در برخی کشورها قابل توجه است ، در انگلستان متوسط ​​هزینه عملیات 9000 دلار ، در آلمان 12000 دلار است ، در حالی که در ترکیه هزینه های متوسط ​​، بین 5000 تا 7000 است دلار

برای دریافت هزینه بای پس معده از مرکز پزشکی ترک استاتیک ، لطفاً از طریق لینک با کارمندان ما تماس بگیرید

Rating: 4 out of 5.