کاشت فوری دندان

کاشت فوری دندان راه حل سریع و کوتاه برای انتظار پس از از دست دادن دندان یا دندان است ، در مقایسه با کاشت های دندانی سنتی که نیاز به زمان دارند و ممکن است تحت تأثیر منفی طرح کاشت دندان قرار بگیرند.
در این مقاله ، ما در مورد ایمپلنت های فوری دندان و نحوه انجام آنها به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

کاشت فوری دندان چیست؟

این جبرانی برای از دست دادن فوری دندان یا دندان مولار است که پس از کشیدن یا دفع دندان یا دندان آسیب دیده بدون نیاز به انتظار برای ترمیم زخم ایجاد می شود. کاشت فوری یک دندان یا بیشتر ممکن است بدون هیچ مشکلی و با نتایج بسیار مثبت باشد.

آیا همه می توانند فوراً کاشت دندان انجام دهند؟

سلامت دهان و دندان از هرگونه التهاب یا عفونت و قدرت لثه لازم است ، زیرا کمبود آن پس از کاشت دندان با بدن جدید باعث فشار و بار دهان می شود. موارد زیر مهمترین شرایطی است که باید رعایت شود:
استحکام و انسجام استخوان فک ، یعنی میزان تراکم استخوان.
هماهنگی به شکل لثه ، که پایه ای برای کاشت دندان است.
عادات هر فرد مانند مراقبت از دندان شخصی یا فقدان آن ، زیرا این امر نتیجه مثبت یا منفی می گذارد.
وقتی شرایط فوق الذکر وجود داشته باشد ، کشت فوری ممکن است با نتایج عالی ، حتی پیشی گرفتن از نتایج کشت سنتی ، مناسب باشد.

مراحل فوری کاشت دندان

این روش سه مرحله ، قبل از عمل ، در حین و بعد از آن را طی می کند.

 1. قبل از عمل

  پزشک علاوه بر ارائه دستورالعمل های پزشکی به بیمار و برخی از داروها مانند مسکن و آنتی بیوتیک ، تصویر اشعه ایکس را بررسی می کند و برنامه قبلی را برای این روش تعیین می کند ، که پس از عمل به آنها پایبند خواهد بود.

 2. در طول روش

  پزشک با بی حسی موضعی شروع می کند ، سپس پزشک دندان آسیب دیده را بیرون می کشد و مکان آن را تمیز و عقیم می کند.
  پس از آن ، توسط دستگاهی با سرعت چرخش و محکم با پیچ در محل مولار برداشته شده ، و باقیمانده آن با یک پشتیبانی موقت بسته می شود ، سپس یک پل جدا شده و نصب می شود تا فعال شود غذا خوردن بدون هیچ مشکلی
  این آخرین مرحله در کاشت فوری دندان محسوب می شود که در کل فقط یک ساعت طول می کشد. بیمار می تواند به خانه خود برود و پس از چند ماه ، همانطور که پزشک در آن زمان تعیین کرده است ، برای نصب تاج دائمی و برداشتن تاج موقت ، برگردد.
  لازم به ذکر است که قرار دادن تاج دائمی در جلسه اول دشوار است زیرا ممکن است به فک و لثه فشار وارد کند و بنابراین ممکن است با بافتهای دهان هماهنگ نباشد و شکست در کاشت را رد کند ، بنابراین شکستن برای سازگاری دهان با بدن جدیدی که اضافه شده لازم و ضروری است.
  برخلاف انتظار ، کاشت چندین دندان از دست رفته در دهان در مقایسه با کاشت یک دندان از دست رفته ، نتایج بسیار خوبی می دهد.کاشت فوری دندان

 3. بعد از عمل

  در اولین دوره قاعدگی ، پزشک توصیه می کند که در محل دندان موقت جدید غذاهای جامد مانند سیب ، و سایر غذاهایی که به فشار بیشتری روی فک احتیاج دارند جویده نشود و به راحتی جویده شود مانند برنج.
  به داروهای تجویز شده و داروهای ضد التهاب زیر نظر پزشک پایبند باشید.
  پزشک با توجه به هر مورد جداگانه ، دوره ای را که بیمار در تاج موقت سپری خواهد کرد ، تعیین می کند که بین 3 تا 5 ماه تخمین زده می شود.
  بنابراین ، بیمار به سادگی مشکل از دست دادن دندان را حل کرده است.

ایمپلنت های دندانی سنتی

این یک روش قدیمی در مقایسه با کاشت فوری دندان است که از ابتدای سال 2020 آغاز شده است
کشاورزی سنتی با همان مراحل کشت فوری انجام می شود ، اما با تعداد بیشتر بازدید ، هر تلاش مضاعف.
به طور خاص ، پس از کشیدن دندان ، بیمار مجبور شد برای مدت دو ماه صبر کند تا زخم بهبود یابد و بافت ها بهبود یابد ، و پس از آن کاشت آغاز شد
در طول دوره بهبود زخم ، ممکن است لثه کوچک شود ، و ناحیه آنها باریک شود و از همان ابتدا برای طرح کاشت مناسب نباشد.
در آخر ، برای دریافت هزینه فوری کاشت دندان ، می توانید از طریق لینک با ما تماس بگیرید

Rating: 4.5 out of 5.

پاسخی بگذارید