درمان لبخند لثه

درمان لبخند لثه نباید از داشتن ای ناامید شویم زیرا این لبخند دائمی نیست و قابل درمان است. روش های زیادی ای وجود دارد که در این مقاله درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

درمان لبخند لثه ای چیست

فردی که از ای رنج می برد با ظاهر لثه در هنگام خندیدن یا لبخند زدن به میزان قابل توجهی بالای دندان شناخته می شود ، یعنی بیش از 1 تا 3 میلی متر از لثه ، سپس این لبخند لثه ای محسوب می شود.
این لبخند برای اکثر افراد مشکل ایجاد می کند ، برخی از آنها باعث عدم اعتماد به لبخند می شوند ، که باعث می شود هنگام خندیدن دستان خود را بر روی دهان خود بگذارند و برخی دیگر خنده های خود را غیر جذاب توصیف می کنند.

وقتی لبخند لثه دارید ، باید دندانپزشک را ببینیم تا ابعاد مشکل ، میزان عرض لثه و اینکه آیا مشکل به دلیل وجود مشکل ریشه در دندان است را تعیین کند.

وی پس از تعیین علت ایجاد مشکل توسط پزشک ، برخی آزمایشات را برای اطمینان از یکپارچگی ریشه دندان ها و استخوان فک انجام می دهد

پس از انجام اقدامات قبلی ، یک روش درمانی پیشنهاد می شود ، یعنی شناختن دانشمندی که باعث ایجاد لبخند لثه ای می شود و یکی از مهمترین مراحل عملی برای دانستن نحوه اصلاح این مشکل

درمان لبخند لثه
درمان لبخند لثه

روش های درمان

01- بوتاکس برای درمان لبخند لثه ای
این بهترین روش برای کسانی است که جرات تغییر شکل لبخند خود را ندارند ، زیرا تزریق بوتاکس پس از 3 ماه یا بیشتر ناپدید می شود و برای یخ زدن عضله لب بالایی کار می کند ، که باعث کاهش اندازه قد آن هنگام لبخند زدن می شود

02- لیزر درمانی
این روش یکی از روشهای ای محسوب می شود ، زیرا لیزر برای از بین بردن بافت اضافی لثه از طریق امواج نور عمل می کند و سپس قسمت بزرگتری از دندانهای فوقانی ظاهر می شود و بنابراین لبخند جذاب تر می شود.

03- ارتودنسی
در صورتی که مشکل لبخند لثه ای نقص در رشد دندان باشد ، در این صورت دندان ها درمان مناسبی برای آن خواهند بود ، ارتودنسی محل دندان ها را اصلاح می کند و اندازه آنها را بیشتر برجسته می کند. شایان ذکر است این یک درمان طولانی مدت است و این به وضعیت نامناسب دندان بستگی دارد

04- درمان جراحی
این یکی از سخت ترین راه ها برای اصلاح لبخند لثه ای است زیرا پزشک از آن برای اصلاح موقعیت فک از طریق فرآیند مجسمه سازی استخوان داخلی استفاده می کند.

05- طبیعی درمان کنید
تا کنون ، درمان طبیعی با استفاده از گیاهان توانایی آن را در حل مشکل لبخند لثه ثابت نکرده است ، اما اثر گیاهان طبیعی فقط به پاکیزگی و سفیدی دندان محدود می شود.

دلایل لبخند لثه ای

  • دندانها به درستی رشد نمی کنند و باعث می شوند کوچکتر از اندازه طبیعی خود باشند.
  • اغراق در حرکت عضلات لب بالا به سمت بالا که منجر به ظاهر واضح تر لثه می شود.
  • مشکلی در استخوان ها و عضلات فک که با شکل کل فک سازگار نیست
  • اندازه لب بالا از نظر ژنتیکی بسیار کوچک است
  • التهاب یا تورم لب بالا

سرانجام ، و برای دریافت هزینه ای از ترک یک شخص ثابت ، با توجه به روشی که ترجیح می دهید و مناسب پرونده شماست ، ما می توانیم قیمت را بر اساس آن تعیین کنیم.

برای کسب اطلاعات می توانید از طریق لینک با ما تماس بگیرید یا از YouTube بازدید کنید.

Rating: 4.5 out of 5.

پاسخی بگذارید