دندان مصنوعی

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی جایگزینی برای دندانهای از دست رفته است که می تواند خارج شود و دوباره در دهان شما قرار گیرد. و معمولاً برای آماده شدن به 5 روز زمان نیاز دارد.

معمولاً پروتزهای ساخته شده از اکریلیک به رنگ لثه صورتی یا از روشی به روش مناسب برای جایگزینی آن در بالای لثه ساخته شده اند تا مشکلاتی را که به دلیل وجود این شکاف ها که در نتیجه از دست دادن یا کشیدن دندان ها اتفاق می افتد ، رخ دهد.

این شکاف ها ممکن است هنگام غذا خوردن یا حتی صحبت کردن باعث ایجاد مشکلات یا مشکلاتی شوند.

این ممکن است کاملاً مشابه دندان های طبیعی نباشد ، به این معنی که شما به عنوان دندان واقعی خود احساس نخواهید کرد اما پروتزهای امروزی ظاهری طبیعی دارند و راحت تر از همیشه هستند.

انواع دندان مصنوعی

امروزه در ترکیه دو نوع پروتز اصلی وجود دارد.

دندانپزشک نوعی را به شما پیشنهاد می دهد که با توجه به تعداد دندان های کشیده شده و قیمت کل آن برای شما مناسب باشد.

پروتز جزئی:
یک پروتز جزئی بر روی یک چهارچوب ذهنی ثابت شده است که به دندان های واقعی طبیعی شما متصل است. پروتزهای جزئی گزینه ای قابل جابجایی برای پل های دندانی است.

پروتز کامل:
پس از کشیدن دندان های باقیمانده و سپس صبر کردن تا بهبودی لثه ، یک پروتز کامل در دهان شما نصب می شود ، بهبودی ممکن است چندین ماه طول بکشد ، به این معنی که در این دوره بدون دندان خواهید ماند

پروتزهای دندانی چگونه اعمال می شود؟

اگر تمام دندانهای بالا یا پایین شما باید کشیده شوند یا اگر از دندان مصنوعی استفاده می کنید و زمان آن است که دندان جدید را تغییر دهید ، می توان بلافاصله پروتز کامل را اعمال کرد.

معمولاً می توان دندان مصنوعی کامل را پس از برداشتن هر دندان باقیمانده استفاده کرد. بنابراین ، شما چندین ماه را بدون دندان نمی گذرانید ، بنابراین پروتز برای لثه و استخوان فک مناسب خواهد بود. با این وجود ، اگر قبلاً یک پروتز دندانی دارید که پس از برداشتن بسیاری از دندانها بلافاصله استفاده شده است ، ممکن است به دلیل تغییر در لثه و استخوان فک ، هر از گاهی به دندانپزشک خود نیاز به اصلاح یا اصلاح آن داشته باشید.

در بعضی موارد ممکن است لازم باشد لثه ها تا بهبود و اصلاح باقی بمانند ، گاهی اوقات ممکن است چندین ماه طول بکشد تا جایگزین هر نوع پروتز دندان شود.

برای طراحی و ساخت دندان مصنوعی خود می توانید به دندانپزشک یا یک تکنسین متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید.

آنها بعد از گرفتن اندازه دهان ، یک دندان مصنوعی موقت متحرک ایجاد می کنند ، سپس دندانپزشک یا تکنسین آن را بر روی دهان شما امتحان می کنند تا اندازه و شکل ظاهری آن را ثابت کند ، همچنین ممکن است قبل از ایجاد دندان های دائمی ، فرم و رنگ آن تغییر کند.

استفاده از پروتزهای دندانی جزئی

استفاده از پروتزهای دندانی جزئی
پروتز جزئی برای پوشاندن شکاف هایی است که در نتیجه از بین رفتن یا کشیدن یک دندان یا حتی بیشتر ایجاد می شود.

دندان مصنوعی جزئی از اکریلیک یا فلز ساخته شده است و تعدادی تاج متصل به آن ثابت شده است و معمولاً با استفاده از گیره های فلزی به برخی از دندان های طبیعی شما متصل می شود که باعث می شود در جای خود ایمن باشد بنابراین می توانید به راحتی آن را بردارید و دوباره بپوشید.

گاهی اوقات ، بخشی که دندان ها یا لثه را تشکیل می دهد از یک ماده رنگی ساخته شده است ، حتی اگر این نوع پروتزها در بعضی اوقات چندان راحت نیستند زیرا از روان بیشتر نرم هستند.

دندانپزشک می تواند اندازه گیری های دندانپزشکی شما را انجام دهد و یک پروتز جزئی را درخواست کند ، که می تواند بلافاصله پس از مراجعه به دندانپزشک برای برنامه درمانی و گواهی بهداشت دهان و دندان ، جایگزینی جزئی را برای شما فراهم کند.

پل های ثابت دندان

پل های ثابت دندان
پل های دندان جایگزین پروتزهای مصنوعی هستند. برای بعضی از افراد می تواند راحت باشد.

تاج ها روی دندان های نگهدارنده (که در دو طرف شکاف هستند) در ناحیه شکاف تعویض می شوند و برای ساختن پل به یکدیگر متصل می شوند.

این تاج ها به همان شکل و رنگ دندان های طبیعی شما هستند.

چه زمانی به پروتز دندان خود عادت می کنم؟

تاج های جدید ممکن است ناراحتی ایجاد کنند و روزها یا حتی هفته ها طول می کشد تا به آن عادت کنید ، همچنین شما باید کمی غذا بخورید و در هنگام پوشیدن صحبت کنید.

طول عمر پروتزهای دندانی در ترکیه چقدر است؟

در طی یک دوره خاص ، به دلیل استفاده مداوم ، باید دندان مصنوعی شما دوباره ساخته شود ، دوباره ساخته شود و یا دوباره ساخته شود.

سن ، لثه ها و دهان شما به طور طبیعی تغییر می کند. بیشتر این دلایل باعث می شود پایه دندان مصنوعی شل شود بنابراین شما باید مرتباً برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید.

نکاتی برای مراقبت از پروتزهای دندانی

  • نکاتی برای مراقبت از پروتزهای دندانی
  • اجازه ندهید دندان مصنوعی شما خشک شود ، وقتی نمی گذارید می توانید آن را در آب ساده قرار دهید ، هرگز از آب داغ استفاده نکنید که می تواند به طور دائمی به آن آسیب برساند.
  • شما باید روزانه دندان های مصنوعی خود را با از بین بردن رسوبات غذایی و پلاک مسواک بزنید و آن را تمیز نگه دارید.
  • هزینه دندان مصنوعی برای بیمارانی که از سراسر جهان می آیند بسیار مناسب است ، اما شما باید مکان مناسب را برای داشتن کیفیت عالی انتخاب کنید.
  • قبل از قرار دادن دندان مصنوعی ، هر روز با مسواک نرم و نرم ، لثه ها ، زبان و کام خود را مسواک بزنید. این باعث تحریک گردش خون در بافت های شما شده و به از بین بردن پلاک کمک می کند.
  • اگر دندان مصنوعی شما شکسته ، تراشه ، ترک خورده یا شل شد ، برای تنظیم آن به دندانپزشک مراجعه کنید.

برای دریافت آخرین اخبار بهداشت و زیبایی در ترکیه می توانید به صفحه اصلی ما یا صفحات ما در شبکه های اجتماعی مراجعه کنید.

Rating: 5 out of 5.