درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو در ترکیه. این یکی از مهمترین مشکلاتی است که در این زمانها بیشتر مردم با آن روبرو هستند ، بخش بزرگی از جامعه مردانه دچار طاسی می شود. گاهی اوقات طاسی در سنین بسیار کمی اتفاق می افتد و باعث روانشناسی بد بیمار می شود و باعث می شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

علم همیشه راه حل هایی برای این مشکل پیدا کرده است و امروزه راه حل های زیادی از داروهای تقویت کننده مو ، قرص ها و ویتامین ها گرفته تا روش های کاشت مو با استفاده از تکنیک های مختلف مانند استخراج فولیکولار متحد FUE ، FUT ، DHI و از راه پوست در دسترس داریم.

انواع ریزش مو

 1. طاسی یا ریزش مو اشکال و دلایل مختلفی دارد ، یکی از انواع طاسی و مهمترین آن طاسی با الگوی مردانه است ، به طور مشابه زنان و مردان را تحت تأثیر قرار می دهد.
 2. به این نوع طاسی طاسی مردانه گفته می شود زیرا هورمون هایی وجود دارند که باعث این نوع ریزش مو می شوند ، این هورمون ها تستوسترون و آندروژن (هورمون های مردانه) هستند ، افزایش نسبت این هورمون ها باعث طاسی به نام طاسی الگوی مردانه می شود.
 3. ریزش مو معمولاً از خط رویش مو ، از طرفین شروع می شود و سپس به تدریج ادامه می یابد تا جایی که کاملاً به قسمت تاج برسد.
  همه ما می دانیم که به طور معمول تراکم مو در خط مو کمتر از ناحیه پشت است. بنابراین وقتی طاسی الگوی مردانه شروع می شود ، علائم طاسی خیلی سریع در ناحیه خط مو ظاهر می شوند

ریزش موی زنان

 • ریزش مو در زنان متفاوت از ریزش مو در مردان است ، در زنان به صورت رشته ای ایجاد می شود ، به این معنی که در سراسر پوست سر پخش می شود و فقط در خط مو نیست ، مانند ریزش مو در مردان.
 • لازم به ذکر است که موهای دو طرف سر و پشت تحت تأثیر ریزش یا طاسی قرار نمی گیرند ، زیرا نزدیک به رگهای خون است ، و به دلیل تغذیه و پرفیوژن قابل دسترسی آسان و دور بودن از اثرات مواد شیمیایی است. ، اثر آفتاب و پوشش سر چه برای مردان و چه برای زنان

منطقه اهدا کننده

به ناحیه پشت سر (ناحیه اهدا کننده) گفته می شود. این ویژگی های ژنتیکی مقاوم در برابر مو و ریزش مو بسیار ضخیم است ، به همین دلیل ، فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده برداشت شده و در مناطق تحت درمان (مناطق گیرنده) کاشته می شوند.

تحقیقات تأیید کردند که هورمون های مردانه (تستوسترون و آندروژن) اصلی ترین عواملی هستند که باعث ریزش مو می شوند ، اما علت عدم تعادل آنها هنوز تاکنون مشخص نیست.

طاسی الگوی مردانه

هنگامی که طاسی الگوی مردانه در پوست سر فرد شروع می شود ، مو شروع به ریزش می کند. تراکم مو به تدریج در خط مو کاهش می یابد تا زمانی که کاملاً از مو خالی شود. خط موی جلویی به تدریج عقب می رود و گاهی اوقات در ابتدای ناحیه پشت متوقف می شود.

عوامل ژنتیکی هم خانواده پدر و هم مادر نقش مهمی در گسترش این پدیده دارند (طاسی الگوی مردانه و ریزش مو در زنان و مردان).

درمان طاسی و مشکلات ریزش مو

 • طاسی و ریزش مو انواع مختلفی دارد اما بیشتر موارد طاسی و ریزش مو نادیده گرفته می شوند.
 • باید به افرادی که از این مشکلات رنج می برند آگاهی و مشاوره مداوم داده شود. قبل از طاسی کامل شدن ناحیه و خیلی دیر شدن باید آنها را تحت درمان قرار داد ، در غیر این صورت فرد مجبور به انجام عمل کاشت مو می شود تا ظاهر طبیعی و ضخیم موهای خود را بازگرداند. یک مراقبت ساده از موهای شما ممکن است در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند.
 • همچنین مواردی وجود دارد که زنان نیز به طور عمده تحت تأثیر قرار می گیرند ، هنگامی که علائم ساده ریزش مو در زنان ظاهر می شود ، کافی است روانشناسی یک زن را بدتر کند و این باعث می شود که بقیه موهای او دنبال شود و بدتر شود.
 • زنان به طور قابل توجهی تحت تأثیر وضعیت روانشناختی قرار می گیرند و لازم به ذکر است که در حال حاضر بسیاری از روش ها و روش های درمانی مدرن در زمینه ریزش مو برای زنان وجود دارد.
 • در چنین مواردی نباید از آه غافل شوید ، با پزشکان متخصص در این زمینه مشورت کنید و داروی مناسب را برای استفاده منظم از آن دریافت کنید

درمان رشد مجدد مو با ماینوکسیدیل

 • مینوکسیدیل یکی از معروف ترین راه حل ها برای طاسی با الگوی مردانه و ریزش مو در مردان است ، امروزه به عنوان یک درمان عالی برای حل مشکلات ریزش مو ، چه در مردان و چه در زنان ، در نظر گرفته می شود. ثابت شده است که ماینوکسیدیل بسیار ماست ،
 • اگر از آن به طور منظم و به روشی که دکتر توضیح می دهد استفاده شود ، گاهی اوقات از قرص های تعادل هورمونی استفاده می شود ، که به دلیل عوارض جانبی مانند رشد ناخواسته مو یا عدم تعادل هورمون ها در بدن ،
 • توصیه نمی شود. و این قرص ها نباید در دوران بارداری یا شیردهی استفاده شوند ، در صورت استفاده در این موارد ، باید احتیاط شود و دستورالعمل های دکتر باید به دقت رعایت شوند.

عوارض جانبی ماینوکسیدیل

یکی از تأثیرات منفی رایج ماینوکسیدیل ، اختلال عملکرد جنسی یا عدم تعادل هورمونی در مردان است. وقتی فردی که دچار ریزش مو (مرد یا زن) است از درمان ماینوکسیدیل استفاده می کند ، در مدت زمان بسیار کوتاهی متوجه تفاوت زیادی در شکل ، رنگ و بافت موهای خود می شود.

نحوه استفاده از ماینوکسیدیل

بیمار باید هنگام استفاده از این روش درمانی احتیاط کند ، باید به طور منظم از آن استفاده کند ، زیرا به جای داشتن نتیجه مطلوب می تواند اثر سو و در نتیجه افزایش ریزش مو داشته باشد ، همچنین باید برای مدتی استفاده شود در کمتر از 6 ماه اطمینان حاصل کنید که فولیکول های مو به اندازه کافی قوی هستند و قادر به تولید موهای سالم و قوی هستند

ماینوکسیدیل چگونه کار می کند

مینوکسیدیل بر اساس تحریک سلول های پوستی و گردش خون در آن ناحیه است بنابراین فولیکول های مو را تقویت می کند.
ماینوکسیدیل درمانی به اشکال مختلفی مانند کرم یا اسپری در دسترس است. در هر دو مورد ، درمان باید بر روی پوست سر انجام شود ، نه به طور مستقیم بر روی موها.

ریزش موی مردان

 • راه حل های زیادی برای ریزش مو در مردان کشف شده است. شما فقط باید به این متخصص زمینه مراجعه کنید یا یکی از بیمارستانهایی را که در زمینه کاشت مو و جراحی های زیبایی تخصص دارند بررسی کنید.
 • ترکیه امروزه یکی از رهبران بازار در زمینه های کاشت مو در سطح بین المللی و منطقه ای است ، نیازی به ذکر تخصص موجود در ترکیه نیست ، همچنین قیمت های مناسبی را فراهم می کند که برای قشر بسیار زیادی از جامعه مناسب است.
 • لازم به ذکر است که درمان های ریزش مو تاثیری در برخی موارد پیشرفته طاسی ندارند ، بنابراین ترجیح داده می شود بیمار به جای اتلاف وقت و هزینه در این روش ها ، مراحل کاشت مو را انجام دهد

پیشرفت ریزش مو برای طاسی

 • به طور کلی ، داروها می توانند ریزش مو را متوقف کنند یا فقط مشکل کم شدن مو را بهبود می بخشند. در مورد طاسی کامل ، نیازی به اتلاف وقت نیست ،
 • شما باید به بیمارستان های تخصصی کاشت مو مراجعه کنید و همچنین به شما توصیه می کنیم مکان مناسبی را انتخاب کنید که دارای تجربه کافی در این زمینه باشد.
 • ما در حال حاضر آخرین روش های کاشت مو را داریم. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که مبلغ کمی پس انداز کنید ، چند روز آنجا را ترک کنید و مکان مناسبی را انتخاب کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر در مورد کاشت مو و جراحی زیبایی ، می توانید به وبلاگ ما مراجعه کنید یا به کانال Youtube بروید.

Rating: 4 out of 5.