درمان رنگدانه

درمان رنگدانه

درمان رنگدانه ای هر دو جنس و افراد در هر سنی به دلیل ترشح بیش از حد ملانین که باعث رنگ آمیزی پوست می شود ، با مشکل رنگدانه در پوست و صورت و تفاوت رنگ بین قسمت های آن مواجه هستند ، بنابراین فرد مبتلا احساس ناراحتی و خجالت خواهد کرد.

ترک استاتیک به طور گسترده به مسئله رنگدانه سازی پوست می پردازد تا به خواننده در حل این مشکل و در شکل و زمان مناسب کمک کند.

علل رنگدانه سازی پوست

بیایید با ذکر مهمترین دلایلی که منجر به رنگدانه سازی پوست می شود شروع کنیم ، گاهی اوقات پیشگیری بهترین راه برای جلوگیری از بروز مشکل است ، اما به دلایل وجود دارد:

 1. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور گرم خورشید منجر به پاسخ التهابی و در نتیجه ایجاد رنگدانه های پوستی می شود و بنابراین با افزایش قرار گرفتن در معرض آفتاب ، فرصت رنگدانه سازی افزایش می یابد.
 2. زخم ها منجر به آسیب پوستی ، افزایش تولید ملانین ، بیماری های پوستی یا رنگدانه های پوستی می شوند.
 3. یک واکنش آلرژیک به پوست که باعث تحریک پوست و ظاهر کروموزوم می شود.
 4. اثرات عوارض جانبی مانند آنتی بیوتیک ها و داروهایی که هورمون ها را تحریک می کنند ، مانند استروژن و همچنین شیمی درمانی.
 5. از بین بردن مو با کرم یا موم.
 6. چاقی یا دیابت
 7. استفاده از آرایش غیرقابل اعتماد.
 8. آکنه.
 9. اصطکاک بیش از حد سلولهای رنگدانه را فعال کرده و منجر به رنگدانه سازی پوست می شود.
 10. افزایش سن منجر به اختلال در تولید ملانین می شود.
 11. تغییر هورمونی در بدن.
 12. ژنتیک نقش کمکی در بروز رنگدانه های پوستی دارد.
 13. برخی از بیماری های پوستی ، عوارض جانبی آن رنگدانه سازی پوست است.

محلول های دارویی (درمان رنگدانه ای)

بسیاری از راه حل های طبیعی خانگی و راه حل های پزشکی وجود دارد که به دلیل سرعت و ماندگاری نتایج به ذکر آنها در این مقاله خواهیم پرداخت. در مورد آن ، ما ذکر می کنیم:

1- کرم های دارویی موضعی: که حاوی اجزای سویا و نیاسینامید هستند که علاوه بر ویتامین C باعث باز شدن پوست یا هیدروکینون و اسید کوجیک می شوند.

2- لایه برداری شیمیایی: هر ماه دستان حرفه ای توسط پزشکان گرفته می شود تا لایه بیرونی تیره تر پوست را از بین ببرد.

 • پس از جلسه لایه برداری ، پوست خشک و حساس به نور خورشید و گرمای بیش از حد می شود ، بنابراین توصیه می شود از کرم های مرطوب کننده و محافظ در برابر اشعه UV استفاده کنید.
 • شایان ذکر است که به افرادی که پوست حساس دارند توصیه نمی شود که از لایه برداری شیمیایی به عنوان راهی برای خلاص شدن از رنگدانه ها استفاده کنند ، بنابراین آنها باید روش های دیگری را که مناسب پوست آنها است دنبال کنند.

3- لیزر برای درمان رنگدانه های صورت: برای لایه برداری یا شکستن رنگدانه های خال ، علائم زایمان یا کک و مک استفاده می شود.

 • قبل از انجام جلسه لیزر که حدود نیم ساعت به طول می انجامد باید هنگام انتخاب پزشک دقت شود و نیازی به انجام بیش از سه جلسه نیست. در مورد درد ، این امکان وجود دارد و نیازی به بیهوشی ندارد.

نکاتی برای جلوگیری از رنگدانه سازی پوست

 • استفاده از ضد آفتاب هنگام اجبار و قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید ، زیرا گرمای بیش از حد یکی از مهمترین دلایل ایجاد رنگدانه است.
 • از کرم های مرطوب کننده مخصوصاً برای پوست های خشک و حساس استفاده کنید.
 • آب و مایعات زیادی بنوشید تا پوست و پوست مرطوب شود.
 • با افراد با تجربه و تجربه مشورت کنید و در صورت نشان دادن صبور باشید.
 • تا زمانی که قرص یا عفونت پوستی وجود دارد ، پوست را لایه برداری نکنید ، زیرا این امر منجر به ایجاد زخم های دائمی می شود.
 • با توجه به عوارض غیر منتظره مانند تغییر ناگهانی رنگ پوست یا حساسیت ، بلافاصله مصرف دارو را قطع کنید.
 • حتما از غذاهای غنی از مواد معدنی و ویتامین ها مانند آجیل ، ماهی ، اسفناج و کلم بروکلی استفاده کنید.

هزینه درمان رنگدانه

 • هزینه درمان با توجه به روش پزشکی مورد استفاده متفاوت است که براساس نظر پزشک و بر اساس وضعیت خود شخص تعیین می شود.
 • همچنین بسته به مکان ، مرکز پزشکی ، تجربه پزشک و محبوبیت متفاوت است.

برای آگاهی از هزینه های درمان رنگدانه سازی پوست در استانبول ، ترکیه در مرکز پزشکی ترک استاتیک ، می توانید از طریق لینک با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

Rating: 4.5 out of 5.