درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ ناتوانی در انجام مقاربت جنسی به دلیل عدم توانایی در کنترل زمان نعوظ و قدرت آلت تناسلی مرد است ، که منجر به شکست در رابطه جنسی یا دشواری در تکمیل روند می شود. هنگامی که اختلال نعوظ اتفاق می افتد ، نیازی به همراه نداشتن میل جنسی نیست ، علت آن اغلب جسمی است و گاهی اوقات به وضعیت روانی بیمار مربوط می شود.

در این مقاله ، زیبایی شناس ترک همه موارد مربوط به اختلال نعوظ را توضیح می دهد.

کدام گروه سنی از مردان تحت تأثیر اختلال نعوظ قرار دارند؟

این مشکل اغلب در ابتدای چهل سالگی برای مردان رخ می دهد و با افزایش سن افزایش می یابد و برای افراد بالای 65 سال به 75 درصد می رسد.

آلت تناسلی عضله ای لاستیکی است که با عبور خون به داخل بافت های اسفنجی (spongiosum) در داخل آلت تناسلی منبسط می شود تا با پمپاژ خون به مقدار زیاد ، درست شود و کوچک شود. کل فرآیند نعوظ شامل مغز و اعصابی است که به آلت تناسلی مرد می رسند و در صورت بروز هر گونه مشکل در هر یک از این اندام ها منجر به اختلال نعوظ می شود ، دلایل آن چیست؟

مکانیسم نعوظ

 • دیابت یکی از مهمترین و مهمترین دلایل اختلال نعوظ است.
 • بیماری قلبی ، تصلب شرایین و فشار خون بالا.
 • بیماری کلیوی.
 • کلسترول و چاقی
 • اختلال هورمونی در مردان.
 • عادت های بدی که بر سلامت رگ های خونی تأثیر منفی می گذارد ، مانند نوشیدن الکل.
 • دارویی که برای درمان بزرگ شدن پروستات یا استفاده از داروهای ضد افسردگی و آرامبخش استفاده می شود.
 • جراحی که تحت عمل جراحی قرار گرفته و بر نعوظ تأثیر منفی گذاشته است.
 • عامل روانشناختی (اضطراب – افسردگی – تلاش ذهنی یا عضلانی) دلیل بر اختلال نعوظ است. همچنین ، اختلال نعوظ منجر به اعتماد به نفس ضعیف و وضعیت روانی ضعیف می شود.

تشخیص اختلال نعوظ

به منظور یافتن راه حل مناسب برای اختلال نعوظ ، ابتدا بیماری بیمار تشخیص داده می شود ، دکتر سوالات از این قبیل می پرسد:

 • کی شروع شد؟
 • چه مدت طول می کشد؟
 • آیا بیمار از بیماری خاصی رنج می برد؟
 • داروهای مورد استفاده کدامند؟
 • آیا فشار خون پایین و پمپاژ وجود دارد؟
 • حالت روانی
 • پزشک همچنین درخواست آزمایش خون ، تستوسترون و کلسترول را دارد و سپس با توجه به نتیجه تشخیص ، مناسب ترین درمان را انجام می دهد.

راه حل های اختلال نعوظ

 • همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم ، چندین راه حل برای درمان مشکل نعوظ آلت تناسلی وجود دارد. گزینه های طبیعی وجود دارد که به تقویت اعصاب و تحریک پمپاژ خون و تحریک آن کمک می کند. همچنین گزینه های پزشکی (مانند داروها و تزریق ها) نیز وجود دارد.
 • سرانجام ، گزینه های جراحی وجود دارد. همچنین ، یک مرد ممکن است به پیوند متوسل شود. ما در مورد این راه حل ها و گزینه ها با برخی جزئیات بحث خواهیم کرد:

راه حل های طبیعی برای اختلال نعوظ آلت تناسلی مرد

 • کرفس: اعصاب را تحریک می کند و در نعوظ آلت تناسلی نقش موثری دارد.
 • غذاهای دریایی: مقدار زیادی ماهی و میگو اعصاب را تحریک و تقویت می کند همچنین به نعوظ کمک می کند.
 • خرما: سرشار از فسفر ، مقوی خوبی برای اعصاب است.
 • شاهی: به دلیل نقش موثر در نعوظ آلت تناسلی مرد معروف است.
 • شیر شتر: میل جنسی را افزایش می دهد.

شایان ذکر است که کاهش وزن ، ورزش ، پرهیز از الکل و استعمال دخانیات نقش مهمی در بدن سالم دارد. بنابراین ، تعهد به این امور یکی از راه حل های طبیعی است که علاوه بر آرامش و جلوگیری از اضطراب ، به موفقیت در رابطه جنسی نیز کمک می کند.

گزینه های پزشکی و دارویی

یکی از معروف ترین داروها و داروها برای اختلال نعوظ ویاگرا ، توصیه می شود فقط یک بار در طول روز استفاده شود ، بعد از یک ساعت داشتن اثر خوبی می دهد و به بهبود گردش خون آلت تناسلی کمک می کند. برخی از داروهای مشابه استفاده می شود مانند:

 • Cialis (توصیه می شود یک روز قبل از رابطه جنسی استفاده شود).
 • لویترا
 • استاکسین
 • استندرا
 • همه آنها تاثیری مشابه ویاگرا دارند.

برخی از مردان پس از مشورت با پزشک ، برای تزریق مستقیم رگهای خونی ، پمپاژ و تحریک خون در داخل آلت تناسلی ، به تزریق آلت تناسلی مرد روی می آورند.

دستگاه پمپاژ: یکی از روش های مورد استفاده برای تقویت نعوظ ، هوایی را که منفی منجر به اختلال نعوظ می شود ، می مکد و به پر شدن خون کمک می کند.

راه حل های جراحی اختلال نعوظ

راه حل های جراحی زیادی برای اختلال نعوظ وجود دارد. ما برخی از روش های معمول را ذکر می کنیم:

1- جراحی پرفیوژن شریانی
اختلال نعوظ ممکن است ناشی از نارسایی شریانی آلت تناسلی مرد باشد به همین دلیل مناسب ترین راه حل جراحی است. هدف آن ترمیم عروق و تقویت پمپاژ خون است. کاندیداهای مناسب برای جراحی شریانی ، جوانان مبتلا به انقباض عروقی ناشی از کبودی یا شکستگی در لگن در اثر تصادف هستند.
این روش به دلیل تصلب شرایین و ناکارآمدی عروق خونی برای مردان مسن نیست. در مورد روش جراحی ، این روش با برداشتن یک شریان از پا انجام می شود تا به شریان آلت تناسلی متصل شود و در واقع محل شریان باریک یا بسته باشد ، میزان موفقیت این روش 75٪ است.

2- جراحی بستن عروق
این روش برای جلوگیری از جمع شدن خون از آلت تناسلی مرد پس از نعوظ انجام می شود ، جایی که رگ های خونی در داخل آلت تناسلی بسته می شوند تا در حین نعوظ خون کافی به آلت تناسلی بماند ، میزان موفقیت این فرآیند بسته به تجربه و 50٪ می رسد مهارت جراح

3- جراحی کاشت استنت
با پیشرفت پزشکی و تحقیقات علمی ، وقتی فردی با مشکل پزشکی روبرو می شود ، حل آن غیرممکن است ، زیرا پزشکی یک راه حل جراحی جایگزین به نام کاشت استنت آلت تناسلی پیدا کرده است. منظور از این اصطلاح چیست و چگونه انجام می شود؟
استنت آلت تناسلی یک قسمت مصنوعی است که با عمل جراحی در داخل آلت تناسلی قرار می گیرد ، به بیمارانی که از اختلال نعوظ آلت تناسلی رنج می برند کمک می کند ، همچنین به بیمارانی که راه حل های طبیعی یا داروهای پزشکی مفید در موارد خود پیدا نمی کنند نیز کمک می کند.
این استنت اطمینان می دهد که بیمار بدون هیچ مشکلی رابطه جنسی را به پایان می رساند و به اوج رسیدن اوضاع کمک می کند.
میزان موفقیت عمل به 90٪ می رسد ، انجام جراحی حدود یک ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی کامل انجام می شود.

انواع استنت ها

دو نوع استنت وجود دارد. البته پزشک مناسب ترین مورد را برای بیمار انتخاب می کند. این استنت ها عبارتند از:

1- استنت سه تکه (قابل ارتقا و دمیدن):
از سه قطعه تشکیل شده است.
به طور مکرر و معمول ، با استفاده از مایع دمیده و آزاد می شود (وقتی استنت منبسط و آزاد شود ، مایعات به مخزنی که در زیر دیواره شکم قرار دارد برمی گردد).
2- استنت دستی (غیر قابل انعطاف):
کمتر استفاده می شود و طول آن می تواند به صورت دستی افزایش یابد تا بتواند به تکمیل روند رابطه جنسی کمک کند.

همانطور که اشاره کردیم ، پزشک نوعی را که برای بیمار مناسب است انتخاب می کند ، در صورت تغییر شکل آلت تناسلی مرد یا درد هنگام نعوظ (انحنای آلت تناسلی) ، استنت مناسب ترین راه حل و همچنین نقش آن در حل اختلال نعوظ در نظر گرفته می شود. مشکل است ، و برعکس ، استنت ها برای همه کسانی که از عفونت در مجاری ادرار رنج می برند و همچنین برای کسانی که آلرژی پوستی و زخم های دستگاه تناسلی دارند مناسب نیستند.

خطرات جراحی استنت آلت تناسلی مرد

ما برخی از خطرات ذکر شده در جراحی استنت آلت تناسلی را ذکر می کنیم:

 1. عفونت: در حین کار جراحی اتفاق می افتد و افراد دارای ایمنی ضعیف و برخی از بیماران دیابتی را آلوده می کند.
 2. کبودی: کبودی آلت تناسلی مرد ممکن است در اثر عفونت یا آسیب بافتی در داخل آلت تناسلی رخ دهد.
 3. عملکرد مکانیکی: مربوط به استنت ، استنت یک قسمت مصنوعی است که ممکن است با گذشت زمان آسیب ببیند.
 4. عملکرد: ممکن است قسمتهای کوچک استنت در معرض نقص عملکرد قرار گیرند ، یا ممکن است مایع به داخل قسمت قابل انعطاف و قابل دمش نشت کند.

اگرچه استنت های آلت تناسلی یک راه حل جراحی دارند و ممکن است بیمار در معرض مشکلات آزار دهنده ای قرار گیرد ، اما بهترین گزینه در مقایسه با محلول هایی که ذکر کردیم ، بهترین نتایج است.

در آخر ، برای مشاوره پزشکی و اطلاع از هزینه جراحی اختلال نعوظ در مرکز پزشکی ترک استاتیک ، لطفا از طریق این لینک با کارکنان ما تماس بگیرید.

Rating: 4 out of 5.