تزریق PRP

تزریق PRP

تزریق PRP یک روش نوآورانه جدید است که هدف آن یافتن راه حلی برای مشکل ریزش مو یا طاسی است.

این روش باعث تقویت فولیکول مو می شود که شروع به ضعیف شدن می کند ، که منجر به ریزش مو شناخته شده می شود که به طاسی مشترک تبدیل می شود.

تزریق prp چگونه انجام می شود؟

 • همانطور که می دانیم خون از چندین جز اصلی تشکیل شده است که عبارتند از: قرمز ، گلبول های سفید ، پلاکت های خون و پلاسما.
 • تیم پزشکی با گرفتن یک نمونه ساده از خون بیمار حدود 10 سانتی متر ، پلاسما را از خون خود بیمار دریافت می کنند و سپس آن را در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار می دهند ، پلاسمای موجود در خون در بالای نمونه به صورت مایع شفاف ، آن را از بقیه اجزای خون مانند سلول های سفید ، قرمز و پلاکت ها جدا می کند.
 • این پلاسمای مصرف شده به فولیکول های آسیب دیده و نواحی ضعیف مو تزریق می شود ، گاهی اوقات داروهای تقویت کننده مو برای تقویت گردش خون اضافه می شود که منجر به تقویت فولیکولر مو و خود مو می شود.
 • پلاسمای استخراج شده از خون حاوی مواد و عناصر بسیار مفیدی است که به تغذیه و تقویت فولیکول های مو کمک می کند. همچنین حاوی مقدار بسیار زیادی پروتئین و ویتامین و همچنین گلیکوژن ، ذرات آلفا و سایر مواد است.
 • این مواد به سلولها برای بازسازی ، بازیابی خود و ترمیم بافتهای آسیب دیده کمک می کنند ، لازم به ذکر است که تزریق موی پلاسما فقط به طور متوسط ​​حدود 15 دقیقه طول می کشد.

چه کسی کاندیداهای مناسب تزریق prp نیست؟

تزریق موی پلاسما برای افرادی که دارای مشکلات رشد مو ، ضعف مو یا افرادی هستند که علائم ریزش مو و طاسی را نشان می دهند ، بسیار مفید است.
با این حال ، اما برخی از افراد نباید تزریق پلاسما انجام دهند:

 1. افرادی که مشکل لخته شدن خون دارند.
 2. بیماران سرطانی
 3. افرادی که از بیماری های مزمن پوستی رنج می برند.
 4. التهابات شدید و مداوم برای مدت طولانی.
 5. بیماری های مزمن کبدی.
 6. اختلالات عملکرد پلاکت.
 7. نسبت فیبرینوژن کم در خون.
 8. بیماران مبتلا به اختلالات سیستم گردش خون.
 9. همچنین لازم به ذکر است که بیمارانی که تزریق پلاسما انجام داده اند ممکن است قرمزی جزئی در ناحیه تحت درمان داشته باشند. قطره های کوچک خون می تواند تشکیل شود ، جای نگرانی و ترس نیست زیرا طبیعی تلقی می شود.

بیمار نباید بلافاصله بعد از تزریق موی پلاسما دوش بگیرد. او باید برای مدت زمانی کمتر از ده ساعت صبر کند. فرد ممکن است بعد از جلسه پلاسما احساس درد خفیف کند که به سرعت از بین می رود.

راندمان تزریق prp مو

 • در بیشتر موارد هنگام انجام PRP برای بیمارانی که دارای مشکلات مو مانند ریزش مو و غیره هستند ، نتایج برای آنها بسیار خوب و رضایت بخش به نظر می رسد. اما در طرف دیگر ، بیماران بسیار کمی هستند که نمی توانند از جلسات پلاسما بهره مند شوند.
 • درمان با پلاسما معمولاً برای نشان دادن نتیجه نهایی به زمان نسبتاً طولانی نیاز دارد ، زیرا یک درمان آهسته و نیمه دائمی محسوب می شود.
 • برای اینکه بیمار بتواند نتایج خوب و رضایت بخشی بدست آورد ، باید 8 جلسه در ماه یا هر 20 روز انجام دهد تا بهترین نتیجه را از تزریق مو در پلاسما داشته باشد.
 • دستورالعمل های پزشک و تیم پزشکی وی را دنبال کنید ، و مانند هر روش درمانی دیگر به یک تاریخ تزریق غیر تصادفی خاص متعهد شوید. از یک برنامه غذایی مناسب پیروی کنید و از عادت های مضر مانند استفاده از محصولات شیمیایی آرایشگری دور باشید ، هنگام استحمام پوست را کمی تحریک کنید تا گردش خون تحریک شود ، مدام کلاه نگذارید یا موهای خود را نپوشانید ، متخصصان به بیماران خود توصیه می کنند پوست سر را در معرض دید قرار دهند به هوای تازه
 • کپسول ویتامین ها را می توان همراه با تزریق پلاسما برای تقویت فولیکول ها و تغذیه آنها با عناصر اساسی مصرف کرد. علم تأیید می کند که بافت و سلول در هنگام تزریق با پلاسما یا PRP بهبود می یابد و بیشتر موارد به تزریقات موی پلاسما پاسخ مثبت می دهند. هیچ نتیجه منفی قابل توجهی ذکر نشده است ، اما میزان پاسخ از بیمار به بیمار دیگر بسته به ماهیت خود بیمار متفاوت است

نارسایی تزریق موی پلاسما

مهمترین دلایل نارسایی تزریق مو در پلاسما عبارتند از:

 • فعالیت گردش خون ضعیف و عدم پرفیوژن در مناطقی که از ریزش مو رنج می برند و مناطقی که طاس می شوند.
 • دلایل ژنتیکی قوی منجر به ریزش مو می شود.
 • تزریق در دوره های نامنظم یا عدم تعهد به دستورالعمل های پزشک یا تیم پزشکی.
 • شیوه زندگی نادرست بیمار یا لباس کار او را مجبور می کند که مرتباً کلاه بر سر بگذارد و به موها نفس نکشد یا از مواد مضر مو مانند ژل یا کرم های حاوی مواد شیمیایی استفاده نکند.

آیا تزریق موی پلاسما دردناک است؟

 • درد تزریق موی پلاسما بسیار ساده است و آنطور که بعضی از مردم تصور می کنند یک درد قابل تحمل نیست ، به خصوص سرنگ های استفاده شده سرنگ های بسیار ظریفی هستند که تا حد ممکن درد را کاهش می دهند.
 • تجربه و عملکرد متخصص نقش عمده ای در کاهش درد دارد. روش تزریق به متخصص و تجربه وی متصل است که تأثیر مثبتی در افزایش میزان موفقیت PRP و کاهش هرچه بیشتر درد همراه دارد.
 • در برخی موارد اگر تزریق PRP در نواحی حساس مانند صورت یا روی افرادی که از تزریق PPR استفاده می کنند اعمال شود ، متخصص می تواند از کرم های بی حسی موضعی استفاده کند تا حد ممکن خارش تزریق را تسکین دهد ، ممکن است فرد احساس درد کند. در روز بعد پس از جلسه تزریق مو در پلاسما که به زودی در روز بعد ناپدید می شود.

مزایای تزریق Prp

 1. تزریق پلاسمای مو هیچگونه عوارض جانبی منفی بر جای نمی گذارد. مانند روشهایی نیست که نیاز به مداخله جراحی یا مواردی از این قبیل داشته باشد.
 2. نتایج تزریق پلاسما در مدت زمان کوتاه تری در مقایسه با استفاده از داروها و فرآورده هایی مانند روغن ، مواد آئروسل و ویتامین های تقویت کننده مو ظاهر می شود.
 3. نتایج سریعتر از نتایج جراحی که برای دیدن نتیجه نهایی باید بیش از یک سال صبر کنید ، ظاهر می شوند.
 4. هیچ عارضه جانبی وجود ندارد ، زیرا پلاسمای مورد استفاده از خود بیمار گرفته می شود ، هیچ ماده خارجی یا مضر ندارد ، که با سرعت زیاد عوارض جانبی را کاهش می دهد ، سیستم ایمنی بدن مواد تزریق شده را ویروس های مضر نمی داند یا باکتری اما به عنوان مواد آشنا ، آن را خارج از بدن خارج نمی کند ، به همین دلیل بدن تا حد ممکن از آن بهره مند می شود.
 5. تزریق موی پلاسما هزینه قابل قبول ؛ در مقایسه با هزینه سایر داروهای گران قیمت مورد استفاده ، دلگرم کننده است.
 6. همچنین تولید کلاژن را تحریک می کند و فعالیت گردش خون را افزایش می دهد که منجر به تغذیه مناسب سلول ها می شود.
 7. تزریق پلاسما فقط به مو محدود نمی شود. از تزریق پلاسما در بسیاری از مصارف پزشکی دیگر مانند پارگی رباط یا ترمیم بافت آسیب دیده استفاده می شود و همچنین در برخی موارد از بیماری های قلبی نیز استفاده می شود. همچنین تأثیر مثبتی در بازسازی سلول ، ترمیم زخم و علائم کشش ناشی از چاقی دارد.
 8. همچنین برای از بین بردن برخی لکه های پوستی و از بین بردن چین و چروک های سبک استفاده می شود. هنگام تزریق در زیر پوست به بازسازی سلولهای فولیکول مو کمک می کند ، که باعث کاهش ریزش مو با سرعت زیاد می شود ، بنابراین به افرادی که طاسی دارند توصیه می شود هر 20 یا 30 روز یک جلسه PRP داشته باشند.

عوارض جانبی تزریق prp

 • پس از تزریق PRP مو ، قطره های کوچک خون و قرمزی روشن ظاهر می شود و به زودی در دو روز اول پس از تزریق پلاسما کاملاً ناپدید می شوند.
 • درد ساده ناشی از خراش تزریق پلاسما ، که به زودی در روز بعد از جلسه نیز ناپدید می شود.
 • تزریق موی پلاسما یکی از بهترین و مناسب ترین تکنیک های درمانی است ، این بهترین روش برای به تعویق انداختن روش کاشت مو تا حد ممکن است ، به ویژه برای افرادی که علائم ریزش مو دارند یا افرادی که علائم طاسی را نشان می دهند. در اینجا باید توجه داشته باشیم که تزریق موی پلاسما در مناطقی که تراکم مو کم است ، حداقل 35٪ مو را بهبود و تقویت می کند ، پلاسما یا PRP می تواند جایگزین ماینوکسیدیل و مهار کننده های هورمون مردانه شود.

همچنین می توانید با کلیک بر روی لینک زیر در هر زمان با ما تماس بگیرید تا به سوالات خود پاسخ دهید. با ما تماس بگیرید یا به صفحه اصلی برگردید.

اگر سوالی دارید لطفا با ما تماس بگیرید یا از یوتیوب ما دیدن کنید

Rating: 5 out of 5.