ترمیم دندان

ترمیم دندان

ترمیم دندان معمولاً حدود 30 دقیقه طول می کشد. ترمیم دندان موفقیت آمیز پس از تشخیص صحیح مشکلات فعلی دهان بیمار ، تجزیه و تحلیل سلامت دهان و دندان و تعیین نیازها و نیازهای بیمار انجام می شود. ترمیم دندان یا ترمیم دندان ، آنهایی که در اثر فرسایش لایه سطحی یا پوسیدگی و نکروز آسیب دیده اند ، درمان این دندان ها برای بازگرداندن ظاهر و عملکرد آن انجام می شود.

دندانپزشکان با قرار دادن یک لایه محافظ ساخته شده از مواد جامد و بادوام که برای چندین دهه به طول انجامید ، برشهای عمیق دندان را که باعث نشت مواد غذایی و مایعات به کانال عصب دندان می شود ، درمان می کنند. دندان های آسیاب دارای شکاف های عمیقی در سطح خود هستند که به خرد شدن غذا کمک می کند. در شقاق دندان های مولر مواد باقی مانده غذا جمع می شود و تمیز کردن صحیح آن با استفاده از مسواک مشکل ایجاد می کند ، که باعث ایجاد باکتری و سپس پوسیدگی دندان می شود. در لایه بالایی نکروز باعث ایجاد حساسیت دندان و درد شدید هنگام نوشیدن آب سرد یا نوشیدنی های گرم می شود.

با استفاده از ترمیم دندان ، این برشهای دندانی مسدود شده و از نشت از طریق لایه مینای دندان جلوگیری می شود تا به شکل و عملکرد طبیعی خود برگردد.

پرکننده های دندان

 • از پرکردگی دندان برای ترمیم و ترمیم دندان استفاده می شود. در گذشته استفاده از ماده پر کننده حاوی جیوه معمول بود. ضرر استفاده از جیوه به دلیل سمیت ماده و فرم غیر زیبایی شناختی پر کننده است. امروزه ، این مواد با پر کردن کامپوزیت مدرن جایگزین شده اند.
 • ما در ترک استاتیک از بهترین مواد پر کننده کامپوزیت با تکنولوژی پیشرفته و مواد با کیفیت بالا برای اطمینان از نتایج طبیعی با دوام و در نظر گرفتن شکل زیبایی استفاده می کنیم.
 • منبت کاری یا پر کردن دندان یک روش متوسط ​​بین درمان کامل پر کردن دندان و نصب تاج دندان است.
 • این روش بر اساس پرسلان یا رزین خالص ساخته شده است تا با شکل شکافهای ظریف دندان مطابقت داشته باشد.
 • این یک روش مناسب برای دندانهای شکسته است. برخلاف پرکردگی سفید ، هیچ گونه فشاری روی دیواره های دندان ایجاد نمی کند.

تفاوت ترمیم دندان

 • خاتم و منبت روشهایی است که برای ترمیم دندانهای پشتی که از پوسیدگی متوسط ​​یا پیشرفته رنج می برند ، استفاده می شود که با نکروز و آسیب دندان مولار همراه است. ولی
 • نمی تواند بر روی دندان هایی که آسیب دیده و ترک خورده یا شکسته اند اعمال شود. آنها برای بازیابی کامل شکل و عملکرد دندان ها به تاج دندان نیاز دارند.
 • از برای پوشاندن سطح یک یا چند دندان برآمدگی استفاده می شود ، در حالی که به روش های مختلفی مانند پر کردن فضای بین دو برآمدگی دندان استفاده می شود.

مزایای ترمیم دندان

مزایای مختلفی در وجود دارد:

 1. اول از همه ، این به درمان پوسیدگی دندان کمک می کند ، آلرژی را درمان می کند ، ما می توانیم رنگ آنها را تغییر دهیم تا طبیعی و متناسب با دندان های دیگر باشد.
 2. مواد مورد استفاده در از مخلوط با کیفیت بالا از مواد جامد و بادوام ساخته شده است که تا 30 سال دوام دارند.
 3. دندان کمک می کند تا 75 درصد دندان ها تقویت شوند ، بر خلاف پرکننده های فلزی سنتی که در واقع می توانند مقاومت دندان را تا 50 درصد کاهش دهند.
 4. باعث طولانی شدن دندان می شود و از هرگونه درمان دندانپزشکی اضافی در آینده جلوگیری می کند.
 5. همه این دلایل باعث می شود بهترین گزینه برای کسانی باشد که می خواهند جایگزین پر کننده های نامطبوع یا ساخته شده از فلز شوند.

ترمیم دندان – سوالات متداول

هزینه ترمیم دندان در ترکیه چقدر است؟

هزینه ترمیم دندان در ترکیه برای همه بازدید کنندگان ما از سراسر جهان قابل قبول است. در جایی که ده ها کلینیک تخصصی دندانپزشکی در استانبول برای ارائه خدمات با بهترین کیفیت و با دندانپزشکان متخصص در حال رقابت هستند ، بدون ذکر هزینه های مناسب درمان در ترکیه.
هزینه ترمیم دندانهای جلویی با هزینه های پشت متفاوت است و هزینه ترمیم پوسیدگی اولیه در مقایسه با پوسیدگی های شدید که ممکن است نیاز به کانال درمانی داشته باشد ، ساده است.

آیا ترمیم دندان فرایندی دردناک است؟

این اصلاً بدون درد نیست ، زیرا دندانپزشک قبل از شروع ترمیم دندان بی حسی موضعی انجام می دهد.

چگونه دندان ها ترمیم می شوند؟

اغلب اوقات ، بیماری که می خواهد دندان های خود را ترمیم کند ، باید تقریباً دو بار به کلینیک مراجعه کند.
پزشک باید شکل و اندازه پر کننده ها دقیقاً شبیه شکل و اندازه دندان پایه باشد.
در اولین جلسه ترمیم یا خاتم سازی دندان ، قسمت آسیب دیده دندان برداشته می شود.
در جلسه بعد ، پرکننده ای استفاده می شود که با اندازه و شکل دندان پایه مطابقت دارد.
شکل دندان میزان و شکل پر شدن ترمیم را تعیین می کند.
دندانپزشک برای بدست آوردن شکل قسمت از دست رفته ، شیئی را بین دندانهای شما فرو می کند.
این شکل به عنوان ماکت فرم اصلی دندان شما بدست می آید که بعداً بازیابی می شود.
قسمت تازه خریداری شده به طور دائمی بر روی دندان های شما ثابت می شود.
دندانپزشک یک کار ساده انجام می دهد تا به دندان شکل طبیعی و براق دهد.

ترمیم دندان چه مدت طول می کشد؟

ترمیم دندان به طور کلی می تواند چندین دهه طول بکشد.
این مدت زمان با فاکتورهای زیادی همراه است که به اقدامات بیمار و مراقبت از دندان وی پس از درمان بستگی دارد.
این اثرات عبارتند از:
روش جویدن چه قوی باشد و چه طبیعی.
انتخاب غذا
بهداشت دهان و دندان.
مراقبت از دندان

بسیار مهم است که به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که پرکردگی در شرایط خوبی است. برای اطلاعات بیشتر می توانید در هر زمان با ما تماس بگیرید

Rating: 5 out of 5.